Komputer włącza się o 3 w nocy

By WS on Marzec 15th, 2012

Twój komputer samoczynnie włącza się o 3 nad ranem?

Nie przejmuj się to nic groźnego. Najprawdopodobniej jest to wina ustawień usługi Windows Update. Jeżeli zamiast wyłączać, hibernujesz swój system na noc, to prawdopodobnie właśnie automatyczne aktualizacje powodują to dziwne zachowanie.

W przypadku laptopa zapewne nigdy tego nie zauważysz. Jednak jeśli używasz PC wyposażonego w głośne wiatraki, może przestraszyć Cię takie zachowanie komputera. Naturalnie może być ono związane z czymś zupełnie innym, np ustawieniami BIOSU takimi jak chociażby ‘Wake On LAN’.

Jednak jeśli używasz Windowsa 7 (2008/10) zanim zaczniesz doszukiwać się innych przyczyn sprawdź ustawienia Windows Update.

W Panelu sterowania wybierz widok małych ikon i wejdź w ustawienia Windows Update. Tutaj wystarczy, że przestawisz godzinę instalacji nowych uaktualnień. Windows aby zainstalować je o określonej porze wybudza komputer ze stanu wstrzymania i hibernacji. Najczęsciej właśnie to jest powodem samoczynnego włączania się komputera w nocy. Przestaw na 16, najlepiej tylko w określony dzień tygodnia.

Tyle.

komputer włącza się o 3 w nocy

Włączanie się komputera o 3 w nocy

Tagi: , , ,
Leave a reply